Náš dům a byt s vůní bylinek

Nádherná zeleň jarní přírody je každoročně magická. Dokáže povzbudit náš organismus, zvednout sebeobranu proti chorobám, naladit naši psychiku. Ne každý má ale tolik času, abychom se mohli častěji mezi zeleň do přírody vypravit. Proč bychom ale museli chodit my za zelení? Zeleň a příroda může klidně přijít za námi. Pokud máme v domě nebo v bytě jen malou možnost na to, abychom si v místnostech postavili pár květináčů nebo si vyčlenili prostor jako zimní zahradu, můžeme začít s realizací.

rozkvetlé levandule

Vyberme si rostlinky, které nás nakopnou

          Rozmarýn — tato bylinka je nejen hezká na pohled, ale její vůně dokáže zázraky. Stačí rozetřít pár snítek. Je výborná nejen na pohled, pro aromaterapii, ale i do pokrmů jako koření. Zejména středomořské potraviny nesmí tuto bylinku postrádat, aby neztratily své kouzlo. Můžeme jí použít i do koupele jako provonění relaxační koupele a příjemné osvěžení.

 listy bylinky

          Meduňka – ani tato rostlinka by neměla v našem domě chybět. Čaj z této bylinky také příjemně obohatí náš relaxační program. Tato bylinka má nejen silné antioxidační účinky, poměrně velké množství vitamínu C a kolagenní účinky, ale také krásně uklidní a vykouzlí příjemný spánek.

 

          Kopřiva – tato spíš plevelová rostlina je ale velmi cenná. Krásně kvete, čaj z kopřivy je nejen léčivý, ale i chuťově velmi dobrý. Doplní tělu vitamín A, vitamín C a hormon serotonin, který nám naladí dobrou náladu. Odvary také můžeme použít na splachování vlasů po umytí, určitě neprohloupíme, když si připravíme koupel s odvarem z kopřivy.

 mátový čaj

          Levandule – velmi atraktivní rostlina, která nám udělá v interiéru velkou službu. Je krásně fialová, nádherně voní a můžeme jí používat jako přírodní vůni do prádelníku, můžeme si provonět koupelnové prostory a levandulový čaj nám také neuškodí.

 

Pokud můžeme své bylinky rozšířit i do prostoru zahrady, pak už není co řešit. Můžeme se obklopit zelení nejen v interiéru, ale i v exteriéru našeho bydlení.